Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך לבחור מגשר מומלץ – המדריך המלא

איך לבחור מגשר מומלץ – המדריך המלא
קרדיט תמונה FREEPIK

בעידן המודרני בו אנו חיים ניתן לפגוש ביותר בני זוג שמעוניינים להתגרש באמצעות הליך גישור מתמיד שכן, מדובר על תהליך שלא תמיד יתאים לשני הצדדים, בעוד כי ברוב המוחלט של המקרים חוסר האמונה לצד האגו הרב גורמים להליך הגישור להיראות בלתי אפשרי. 

אך יחד עם זאת, ניתן לומר באופן חד משמעי כי מדובר על הפתרון הטוב ביותר עבור מרבית הזוגות. כעת, לאחר שהחלטתם להתרגש, כל אשר נותר לכם לעשות יהיה לפנות אל שירותיו של המגשר הנכון. זאת בעוד כי לא פעם ולא פעמיים אנחנו שומעים את השאלה – כיצד ניתן לדעת איזה מגשר אכן ידע לגרום להצלחת התהליך? 

ובכן, יש לציין כי מדובר על שאלה שאין לה תשובה חד משמעית, אך ההמלצה שלנו תהיה לאפיין לעומק את הפרמטרים העיקריים טרם פנייתכם למגשר עליו שמתם עין. במטרה לוודא כי אתם אכן מבצעים את הבחירה הנכונה, ריכזנו עבורכם שני פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון לפני שפונים אל שירותיו של מגשר: 

  • כמות ניסיון – מיותר לציין כי מדובר על אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת מגשר שכן, ככל שלאיש המקצוע יש ניסיון רב יותר מול תיקי הגירושין השונים, כך למעשה תוכלו להיות בראש שקט כי אתם פונים לשירותיו של אדם שיסייע לכם ברגעי המשבר לאורך הליך הגישור. 

זאת בעוד כי חשוב לציין שניסיון לאו דווקא נמדד בפרק הזמן בו המגשר עוסק בתחום, אלא שהגורם הרלוונטי והמשפיע ביותר יהיה כמות התיקים שאותו מגשר ניהל וכמות הזוגות אשר הצליח להביא להסכם הגון בהצלחה. מגשר שניהל 50 תיקים בפרק זמן של שנה יהיה מקצועי הרבה יותר ביחס למגשר שטיפל ב-5 תיקים לאורך שנתיים וכך הלאה.
• כימיה וחיבור – פרמטר נוסף וחשוב לא פחות יהיה רמת החיבור והכימיה הבין אישית שיש לכם אל מול המגשר שכן, לא פעם ייתכן כי מדובר על מגשר מקצועי במיוחד, כזה החזיק בניסיון רב לצד מגוון רחב של חוות דעת חיוביות, אך ניתן לומר בצורה חד משמעית כי במידה ולא תיווצר בינכם כימיה, לרבות כאשר מדובר על הליך רגיש שכזה, הרי שהסיכויים להצלחת ההליך פוחתים בצורה משמעותית במיוחד. 

יחד עם זאת, עליכם לוודא כי שניכם מחזיקים באותה גישה בכל הסובב סביב פנייה לשירותיו של המגשר וכי אתם אכן סומכים על דעתו שתוביל אתכם בדרך הגונה והולמת בהליך הגישור עד להסכם הגירושין. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי במידה ואחת הצדיים מרגיש מסיבה כזו או אחרת לא בנוח עם המגשר הנוכחי, הרי שעל מנת להבטיח ולהגדיל את הסיכויים בהצלחת הליך הגישור, ההמלצה תהיה לשנות כיוון ולפנות לשירותיו של מגשר אחר. 

 

הפוסט בשיתוף ענבל סודרי קינן משרד עורכי דין העוסק בגישור ויישוב סכסוכים בין אנשים שמחפשים לפתור מחלוקות מבלי להיכנס בשערי בית המשפט.

עוד כתבות שיעניינו אותך
איך לבחור את האדם שיוביל את אירוע סיום הרווקות שלך?
מסיבות רווקות הן אירוע כיפי, משמח ומצחיק. הוא צריך להיות...
באילו מקרים כדאי לפנות אל עורך דין לנפגעי פעולות איבה?
מאז קום המדינה נרצחו אלפי אזרחים בפעולות איבה, עוד עשרות...
אולם לאירועים קטנים
פעמים רבות כשאנחנו רוצים לעשות אירוע קטן, לא ברור לנו...
באילו מקרים ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה?
צוואות וירושות הן תחום מורכב מאוד. ראשית, יש לא מעט...
סרטן שד גרורתי - השפעות נפשיות ורגשיות
קבלת אבחנה של סרטן שד גרורתי היא חוויה טראומטית ביותר...
להתגרש ללא מאבקים מיותרים
המשפט הראשון שבני זוג אומרים בדרך כלל לעורכי הדין שעוסקים...
המדריך המלא להערכת שווי נכס: כל מה שצריך לדעת
החשיבות של הערכת שווי נכס הערכת שווי נכס היא תהליך מכריע...
ניהול מבנים
ניהול מבנים - חווית ניהול בניינים מושלמת
כיום לנושא של ניהול מבנים יש חשיבות גדולה ממספר סיבות....
באילו מקרים כדאי לפנות לעזרת עו"ד לענייני משפחה?
דיני משפחה הוא תחום רחב יריעה. בהתאם, יש גם מגוון...
סדנאות להכנת סושי וקייטרינג פרטי אצלכם בבית
מידי פעם אתם מרגישים את הצורך לצאת מהשגרה? אתם אוהבים...