Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך לשלוט בחייכם גם כשלא תוכלו לעשות הכל בעצמכם?

איך לשלוט בחייכם גם כשלא תוכלו לעשות הכל בעצמכם?
קרדיט - Canva

ככל שאדם מתבגר ואף מזדקן הוא עסוק יותר ויותר במחשבה איך לשלוט בחייו ככל שניתן גם אם מצבו הבריאותי ואולי אף הקוגניטיבי לא יאפשרו לו לעשות הכל בעצמו, בין אם מדובר על התנהלות פיננסית או טיפול בפן הבריאותי. כדי לקבוע עד כמה שניתן איך ייראו הדברים, מומלץ לערוך מסמך של ייפוי כוח מתמשך בו מקנה אותו אדם ייפוי כוח מתמשך, כלומר עתידי, לאדם אחר לטפל בענייניו. זכותו גם לתת ייפוי כוח למספר אנשים, כל אחד בתחום אחר וכן להותיר הוראות לאופן בו הוא מעוניין שדברים יתנהלו. את המסמך יש לערוך אצל עורך דין ייפוי כח מתמשך אשר קיבל מאגף האפוטרופסות במשרד המשפטים את הסמכות לעסוק בכך.

ליטיגציה- הרבה יותר ממילה מסובכת

אחד מתפקידיו של עורך דין הוא ייצוג בבית המשפט, בין אם מדובר על התחום האזרחי ובין אם זהו התחום הפלילי. לרבים נראה שזהו תפקידו העיקרי ולפעמים אפילו היחיד של כל עורך דין אך הדברים אינם כך. עורך דין מבצע מגוון רחב של פעולות, בין אם מדובר על עריכת מסמכים משפטיים וטיפול במגוון רחב של נושאים שלא בין כותלי בית המשפט. הופעה בבית משפט היא התמחות בפני עצמה הנקראת ליטיגציה. עורך דין ליטיגציה צריך היות בעל יכולת ורבלית גבוהה מאוד, יכולת שכנוע ועמידה מול קהל, כריזמה ותכונות נוספות מעבר לידע נרחב בחוקים וניסיון טיפול בתחום משפטי מסוים. לכן, לצורך ייצוג בבית משפט חשוב לבחור עורך דין אשר יש לו ניסיון רב בליטיגציה.

הורשת נחלות במושבים

מגורים במושב עם משק חקלאי שונה במובנים רבים מהמגורים בעיר, כולל כל הקשור לענייני קרקע ונדל"ן ואף העברתם בירושה. אם בעיר יכול אדם להוריש את הנכס שכולל כמובן את הקרקע עליה הא נמצא לכל אחד מילדיו ואף לכולם יחד, בנחלות במושבים הדברים  שונים. השוני נובע מכך שנחלה במושב מיועדת הן למגורים והן לעבודה ולהמשך התקיימות המשק החקלאי. לכן, עפ"י חוק הירושה הבן שמוכן ומסוגל לקיים את המשק יזכה בו תוך פיצוי אחיו וזאת האין הוראות אחרות בהסכם המשבצת בין רשות מקרקעי ישראל למושב.. בהקשר זה, ההורים יכולים למנות בן ממשיך שיתקבל כחבר באגודת המושב. מינוי זה נעשה באמצעות הגשת בקשה ע"י ההורים לאגודה השיתופית של המושב ובעבר אף לרשות מקרקעי ישראל וגם אל הסוכנות היהודית במושב סוכנותי. עם זאת, היום ישנן דרכים גם להורשת חלקים מן הנחלה לילדים נוספים מלבד אותו בן שנבחר להמשיך את פעילות המשק באמצעות היוון חלקים מן הנחלה. מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום בנושא.

שדה ושות' הוא משרד עורכי דין ותיק אשר מעל 20 שנה מטפל במגוון רחב של תחומים, כל עו"ד מתמחה בתחומו, החל מליטיגציה מסחרית דרך גביה והוצל"פ ועד ייפוי כוח מתמשך וצוואות ונחלות במושבים. מוזמנים ליצור קשר.

עוד כתבות שיעניינו אותך
כל מה שרציתם לדעת על טעינת רכב חשמלי
הרבה מאוד אנשים שרוצים לרכוש רכב חדש מתלבטים האם כדאי...
אלופים חדשים הוכתרו במועדון הגולף קיסריה
בשבוע שעבר 144 גולפאים וגולפאיות מכל קשת הגילאים השתתפו באליפות...
חוויתם רשלנות רפואית? אל תתמודדו לבד
בעת פניה לטיפול רפואי, אנו מצפים כי הבעיה שלנו תיפתר...
יש מי שדואג לכם גם מטעם המדינה
בכל מקרה של פגיעה בעבודה או בדרכים יש גופים שונים...
איך להתאים את סוג הכלב לאורח החיים שלכם?
לכל אחד מאיתנו אורח חיים שונה, ומהסיבה הזאת יתאים לנו...
אך העלאת סיווג עוזר לכם להרוויח יותר?
כל אדם העובד כקבלן מחויב על פי חוק להחזיק ברישיון...
תיעוד מסע של תשעה חודשים- זיכרון קסום לכל החיים
היריון הוא תקופה מרגשת ומלאת עניין וכמובן ציפייה לקראת סופו...
בחרו נכון את מי שמטפל במשפחה שלכם
ענייני משפחה שמגיעים לבית המשפט דורשים הרבה יותר מידע מקצועי...
מהן ברכיאלגיה וסיאטיקה וההבדל ביניהם?
אי נוחות עצבית ברגל ובזרוע מכונה ברכיאלגיה וסיאטיקה, בהתאמה. כאב...
קבוצת KSP תשכור 5,300 מ"ר במרכז לוגיסטי בפארק העסקים קיסריה
קבוצת K.S.P מתרחבת ומגיעה לפארק העסקים החכם בקיסריה חתמה על עסקת...