Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

היזמים מכיתה ז' חולמים על חולצה מיוחדת לספורטאים שתסייע להתמודד עם הזעה – ילדי חטיבות הביניים למדו עם מנטורים מ- AWS ואמית והפכו ליזמים

היזמים מכיתה ז' חולמים על חולצה מיוחדת לספורטאים שתסייע להתמודד עם הזעה – ילדי חטיבות הביניים למדו עם מנטורים מ- AWS ואמית והפכו ליזמים
קרדיט צילום: רמי זרנגר

תלמידי כיתה ז 2 בחטיבת אלתרמן בהרצליה, אורי טישלר, אורי שליט ועומרי דסקל מנסים לייצר אב טיפוס של ביגוד מיוחד שיפתור את בעיות ההזעה המוגברת של ספורטאים בעזרת חיישנים מקררים שיותאמו לחולצה. תלמידות כיתה ח' מחבל לכיש יוזמות אפליקציה יחודית שתסרוק את כל הבגדים שבארון ותציע מה ללבוש. בהתחשב במזג האוויר ובמטרת היציאה. אם זה לעבודה או לארוע.

תלמידים מבית הספר הנדסאים מציעים מערכת לניטור פצועים בארוע רב נפגעים בעזרת חיישן פשוט שיזהה את רמת האדרנלין של האדם ובעת פציעה יידע להתריע על ארוע טראומה.

התלמידים השתתפו לאחרונה בהאקתון מיוחד ל-700 ילדי חטיבות הביניים בחטיבת הביניים אלתרמן בהרצליה. ההאקתון התקיים במסגרת תוכנית בינלאומית GetIT של Amazon AWS, לקידום יזמות, חדשנות וטכנולוגיה בקרב בני נוער בשפה האנגלית.

בראשית הארוע נאספו כל התלמידים עם מודעות ועליהן סרט צהוב להזדהות ותמיכה בחטופים ובני משפחתם בתקווה כי יחזרו הביתה בקרוב.

התוכנית GetIT של AWS היא תוכנית יזמות בינלאומית ובארץ מאמית מובילות את התוכנית גליה קדמי ותותי נאור. מנטורים מ-AWS ומהתעשיה מגיעים לכיתות להנחות את התלמידים ולעבוד איתם על היזמות. הם מזהים בעיה וצורך ומנסים למצוא פתרון ואותו מפתחים, כמו בעולם האמיתי עד להכנת מצגת משקיעים. ההאקתון נערך בשיתוף עירית הרצליה וחטיבת אלתרמן שאירחה מאות תלמידים מכל רחבי הארץ שביקשו להשתתף בתוכנית מרחובות, מחבל לכיש, ממודיעין וכמובן מבתי ספר אחרים בהרצליה.

ג'ני קגן מנהלת החטיבה: "לבית ספרנו היה את הכבוד לארח את אירוע האקתון בו השתתפו יותר מ-700 תלמידים. זו היתה חוויה יוצאת דופן, ניכר כי התלמידים והתלמידות הסיקו כי השמיים אינם הגבול… והכל אפשרי!".

תותי נאור וגליה קדמי, מובילות התוכנית בארץ מרשת אמית: "על מנת שישראל תוכל לשמור על מעמדה ולהמשיך להתפתח כמעצמת הייטק חובה עלינו מגיל צעיר לטפח את הדור הבא לעולמות של יזמות וחדשנות".

סמנכ"ל עירית הרצליה וראש מינהל חינוך וערכים, ד"ר יעקב נחום אומר כי כאשר 700 תלמידים חושבים על יזמות ועובדים עם מנטורים של AWS על המצגת שמיועדת למשקיעים אנחנו מתקדמים ללמידה מוכוונת הי טק. "כשהתלמידים כבר מדמיינים את התוצר, הם מחוברים ללמידה ועושים מאמץ להצליח".

 

עוד כתבות שיעניינו אותך
השקיעו בתשתיות תקשורת כמה שיותר מהירות בעסק
אתם רוצים לשנות את התשתית בעסק שלכם? ברור לכם שאתם...
מארז מפנק ויוקרתי לאישה - MiliGifts
אתם מכירים גברים שלא רוצים מידי פעם לפנק את בנות...
איך תעצבו את משרד החלומות שלכם?
תמיד רציתם להקים משרד הייטק ועכשיו, בשעה טובה, אתם עושים...
איך לייעל תהליכי בנייה בשיטות האדריכלות הירוקה?
תכנון מבנים עם השפעה שלילית מועטה על עולם הטבע הוא...
הפירור המרנין על קינוח האירוע שלכם
אירוע חגיגי ומרשים דורש תכנון קפדני עד לפרטים הקטנים ביותר....
ניהול נכסים- מה זה אומר בדיוק?
אם יש לכם נכס, בין אם פרטי ובין אם מסחרי,...
מה חשוב לדעת לפני טיפול דיקור סיני?
בשנים האחרונות טיפולי דיקור סיני הפכו נפוצים. גברים ונשים בכל...
קבלת השבת חוזרת לנמל קיסריה בהובלת בית תפילה ישראלי
ימי שישי בחודשים מאי ויוני, בשעה 17:30 הכניסה חופשית בימים אלה...
ייעוץ לימודים- עשה זאת בעצמך
בעבר הרחוק היו אנשים לומדים מקצוע מאבא שלהם, ובמקרים חריגים...
מצדיעים לכם: המשט הלאומי של יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל עושה כבוד ללוחמי הים
משט יום העצמאות הלאומי יוצא לדרך בסימן הצדעה ללוחמי חיל...