Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לאור הביקוש הרב נפתחת קבוצת הורות דיאלקטית

לאור הביקוש הרב נפתחת קבוצת הורות דיאלקטית
קרדיט: מרכזי יה"ל

מרכז יה"ל חדרה פותח קבוצה נוספת להורי בני נוער מעל גיל 17 המתמודדים עם קושי בוויסות רגשי . הקבוצה בהנחיית איילת בסיס מנהלת יה"ל חדרה ומטפלת DBT ואיריס צרנינסקי, מטפלת במוסיקה ומנחת קבוצות.
המפגשים יתקיימו החל מ23 בינואר, אחת לשבועיים והינם ללא תשלום
ניתן להצטרף עד שבועיים אחרי פתיחת הקבוצה

מודל ההורות הדיאלקטית פותח ע"י ד"ר יפעת כהן והוא מתבסס על מרכיבים מתוך גישת ה- DBT שפותחה על ידי פרופ' מרשה לינהן, ועל עמדת ההורות הקשובה. העבודה עם הורים עפ"י מודל זה נעשית דרך לימוד ותרגול מיומנויות, ומתאים בעיקר להורים למתבגרים ומבוגרים הסובלים מקושי בוויסות רגשי.
הורים למתבגרים ובוגרים מעל גיל 17 שיש להם לרוב קושי בהתנהלות עצמאית ובוגרת, מהווים גורם מרכזי בחיי ילדיהם ומערכת היחסים ביניהם מעלה אתגרים רבים. גישת ההורות הדיאלקטית פותחה על מנת לחזק את הקשר ולתת להורים כלים ומיומנויות שיעזרו להם ולילדיהם לקיים מערכת יחסים מיטיבה ומאוזנת יותר.
במפגשי קבוצת ההורות הדיאלקטית מתאפשרת עבודה מעשית ויעילה עם ההורים לילדיהם המתמודדים, הסובלים מקשיי וויסות, הפרעות אישיות מורכבות, שימוש בסמים, הפרעות אכילה, דיכאון וחרדה .
מודל ההורות הדיאלקטית מתבסס בעיקרו על שילוב של מיומנויות קשיבות (מיינדפולנס), הורות קשובה שמאפשרת התבוננות חומלת ולא שיפוטית, מודעות לדפוסי החשיבה, לרגשות ולהתנהגות בקשר עם הילדים ומיומנויות של ולידציה (תיקוף) כדי לתת ביטוי להגיון ולמשמעות בעמדה של האדם האחר.
תהליך העבודה בקבוצה כולל 12 מפגשים ומשלב עבודה על חיבורים ואיזון בין גישות, עמדות, רגשות ומחשבות. כל מפגש יפתח בתרגול מיינדפולנס, והעלאת דילמה להיוועצות בקבוצה, כל פעם של משתתף אחר ונבחן אותה יחד מתוך ההתבוננות של הנושאים שנלמדו בהורות הדיאלקטית. המכנה המשותף וצורת העבודה מובילה לבניית אמון ולכידות בקבוצה, תחושת שייכות ושותפות של "זר לא יבין זאת ".
הקבוצה הקודמת החלה במאי והסתיימה לאחרונה ואנו מעלים חלק מהדברים שאמרו המשתתפים במפגש הסיום: "מצאנו שפה שחיפשנו לשיחה עם הבן/בת".
"חל שינוי מהקצה אל הקצה . לראשונה לאחר שנים של טיפול מצאתי בית מקצועי ששינה אותי" . אמא למתמודדת: "למדתי שפה חדשה שהכניסה הרבה טוב לחיי באופן אישי ועם בתי . הדיאלוג קיבל תפנית משמעותית מאז שנכנסה השפה הדיאלקטית". אמא למתמודד: "למדתי להרפות משליטה …לראות דברים שלא ראיתי קודם …לחפש את הדרך הנוספת". אימא של מתמודדת: "תודה על הזכות להשתתף בקורס הזה, זו מתנה של ממש. מלמד, מקדם, הרגשה שמבינים אותי ועם מה אני מתמודדת , מה עובר עליי… " "הצלחתן לחבר ולחדד עבורי תובנות קריטיות לחיים מלאים ושמחים . חוויה מחזקת ומשמעותית. מרגיש ממש אדם חדש.

עמותת איכות בשיקום מפעילה 4 מרכזי יה"ל לייעוץ למשפחות מתמודדים בראשון לציון, חדרה, כפר סבא ואשדוד. המרכזים ממומנים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות.

 

 

 

 

 

 

עוד כתבות שיעניינו אותך
שת"פ קהילתי: הקהילה האתיופית בחדרה מקבלת כלים ליצירת חוסן בתקופה מורכבת
ביוזמת האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות נרקם פרויקט ייחודי במהלכו...
החברה לנכסי קיסריה משלימה אכלוס המרכז המסחרי אור ים סנטר לרווחת תושבי שכונת אור ים והסביבה
רשת pharm Be של שופרסל הצטרפה להצלחה עם סניף חדש במקביל...
התחדשת עירונית בנתניה: אורון נדל"ן זכתה במכרז יזמים לתכנון וביצוע פרויקט התחדשות עירונית נוסף ברחוב גורדון בעיר, בהיקף של כ- 106 יח"ד
ממשיכים להתרחב ולצמוח בתחום ההתחדשות העירונית: חברת אורון נדל"ן, מקבוצת...
תלמידי תיכון ״הראשונים״ הרצליה התנדבו למען משפחות חיילי המילואים
בחמישי האחרון התקיים מפגש תיכונים דתיים ושאינם דתיים לשם קידום...
איך סל השיקום יכול בימים אלה לסייע למתמודדי טראומה וחרדות, ניצולים ומפונים, להחלים ולהשתלב בחברה
סל שיקום הוא המפתח לתחילת תהליך השיקום של אדם שמתמודד...
למען נפגעי פעולות איבה: רשת טיב טעם תורמת 323,860 אלף ₪ למען ארגון נפגעי פעולות איבה – המסייע ומלווה נפגעי פעולות איבה עד לשיקומם
חגי שלום מנכ"ל קבוצת טיב טעם וההנהלה הבכירה, בניהם: יוסי...
ביקור מדיני לא צפוי? אורח מעניין במיוחד נצפה בחופי הרצליה – לוויתן מצוי
היום בשעות הבוקר, במהלך פעילות עמותת בית על הים במרינה...
לאור הביקוש הרב נפתחת קבוצת הורות דיאלקטית
מרכז יה"ל חדרה פותח קבוצה נוספת להורי בני נוער מעל...
תיאטרון מיסתורין גאה להציג: נש(י)מה - חוויה תיאטרלית מרפאה ראשונה מסוגה
תיאטרון מסתורין, התיאטרון הירושלמי מזמין אתכם למסע אומנותי ומרפא, שיתקיים...
מכון משואה - אירועי יום הזיכרון הבינלאומי לשואה 2024
הטקס הממלכתי לציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה יתקיים זו השנה...