Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לאור הביקוש הרב נפתחת קבוצת הורות דיאלקטית

לאור הביקוש הרב נפתחת קבוצת הורות דיאלקטית
קרדיט: מרכזי יה"ל

מרכז יה"ל חדרה פותח קבוצה נוספת להורי בני נוער מעל גיל 17 המתמודדים עם קושי בוויסות רגשי . הקבוצה בהנחיית איילת בסיס מנהלת יה"ל חדרה ומטפלת DBT ואיריס צרנינסקי, מטפלת במוסיקה ומנחת קבוצות.
המפגשים יתקיימו החל מ23 בינואר, אחת לשבועיים והינם ללא תשלום
ניתן להצטרף עד שבועיים אחרי פתיחת הקבוצה

מודל ההורות הדיאלקטית פותח ע"י ד"ר יפעת כהן והוא מתבסס על מרכיבים מתוך גישת ה- DBT שפותחה על ידי פרופ' מרשה לינהן, ועל עמדת ההורות הקשובה. העבודה עם הורים עפ"י מודל זה נעשית דרך לימוד ותרגול מיומנויות, ומתאים בעיקר להורים למתבגרים ומבוגרים הסובלים מקושי בוויסות רגשי.
הורים למתבגרים ובוגרים מעל גיל 17 שיש להם לרוב קושי בהתנהלות עצמאית ובוגרת, מהווים גורם מרכזי בחיי ילדיהם ומערכת היחסים ביניהם מעלה אתגרים רבים. גישת ההורות הדיאלקטית פותחה על מנת לחזק את הקשר ולתת להורים כלים ומיומנויות שיעזרו להם ולילדיהם לקיים מערכת יחסים מיטיבה ומאוזנת יותר.
במפגשי קבוצת ההורות הדיאלקטית מתאפשרת עבודה מעשית ויעילה עם ההורים לילדיהם המתמודדים, הסובלים מקשיי וויסות, הפרעות אישיות מורכבות, שימוש בסמים, הפרעות אכילה, דיכאון וחרדה .
מודל ההורות הדיאלקטית מתבסס בעיקרו על שילוב של מיומנויות קשיבות (מיינדפולנס), הורות קשובה שמאפשרת התבוננות חומלת ולא שיפוטית, מודעות לדפוסי החשיבה, לרגשות ולהתנהגות בקשר עם הילדים ומיומנויות של ולידציה (תיקוף) כדי לתת ביטוי להגיון ולמשמעות בעמדה של האדם האחר.
תהליך העבודה בקבוצה כולל 12 מפגשים ומשלב עבודה על חיבורים ואיזון בין גישות, עמדות, רגשות ומחשבות. כל מפגש יפתח בתרגול מיינדפולנס, והעלאת דילמה להיוועצות בקבוצה, כל פעם של משתתף אחר ונבחן אותה יחד מתוך ההתבוננות של הנושאים שנלמדו בהורות הדיאלקטית. המכנה המשותף וצורת העבודה מובילה לבניית אמון ולכידות בקבוצה, תחושת שייכות ושותפות של "זר לא יבין זאת ".
הקבוצה הקודמת החלה במאי והסתיימה לאחרונה ואנו מעלים חלק מהדברים שאמרו המשתתפים במפגש הסיום: "מצאנו שפה שחיפשנו לשיחה עם הבן/בת".
"חל שינוי מהקצה אל הקצה . לראשונה לאחר שנים של טיפול מצאתי בית מקצועי ששינה אותי" . אמא למתמודדת: "למדתי שפה חדשה שהכניסה הרבה טוב לחיי באופן אישי ועם בתי . הדיאלוג קיבל תפנית משמעותית מאז שנכנסה השפה הדיאלקטית". אמא למתמודד: "למדתי להרפות משליטה …לראות דברים שלא ראיתי קודם …לחפש את הדרך הנוספת". אימא של מתמודדת: "תודה על הזכות להשתתף בקורס הזה, זו מתנה של ממש. מלמד, מקדם, הרגשה שמבינים אותי ועם מה אני מתמודדת , מה עובר עליי… " "הצלחתן לחבר ולחדד עבורי תובנות קריטיות לחיים מלאים ושמחים . חוויה מחזקת ומשמעותית. מרגיש ממש אדם חדש.

עמותת איכות בשיקום מפעילה 4 מרכזי יה"ל לייעוץ למשפחות מתמודדים בראשון לציון, חדרה, כפר סבא ואשדוד. המרכזים ממומנים ומפוקחים על ידי משרד הבריאות.

 

 

 

 

 

 

עוד כתבות שיעניינו אותך
כל מה שרציתם לדעת על טעינת רכב חשמלי
הרבה מאוד אנשים שרוצים לרכוש רכב חדש מתלבטים האם כדאי...
בחרו נכון את מי שמטפל במשפחה שלכם
ענייני משפחה שמגיעים לבית המשפט דורשים הרבה יותר מידע מקצועי...
מהן ברכיאלגיה וסיאטיקה וההבדל ביניהם?
אי נוחות עצבית ברגל ובזרוע מכונה ברכיאלגיה וסיאטיקה, בהתאמה. כאב...
קבוצת KSP תשכור 5,300 מ"ר במרכז לוגיסטי בפארק העסקים קיסריה
קבוצת K.S.P מתרחבת ומגיעה לפארק העסקים החכם בקיסריה חתמה על עסקת...
פסטיבל היין חוזר לפארק העסקים החכם קיסריה
יום שישי, ה-28.6 בין השעות 15:00-11:00, מתחם האירועים 'יונו' פארק העסקים...
מנהל חדש לביה״ס העל יסודי כרמים בנימינה גבעת עדה
פרדי גרויס, מנהל בית הספר אשכולות בבנימינה, נבחר השבוע על...
קורס גלישה תל אביב
גלישה היא תחביב שמושך הרבה מאד אנשים אך לא כולם...
דווקא עכשיו, בצל מלחמת 'חרבות ברזל' והשפעותיה המאתגרות על שוק העבודה בישראל: פארק העסקים החכם קיסריה יארח יריד תעסוקה
מבקרי היריד ייחשפו למאות משרות בחברות מובילות באקוסיסטם של הפארק...
פתרונות תקשורת לעסקים
פתרונות תקשורת לעסקים
כל מערכות התקשורת של חברה או ארגון, בין אם הן...
עגלה לטיסה
עגלה לטיסה
אם החלטתם לטוס בקרוב יחד עם הבייבי שלכם, אחד הדברים...