Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה חשוב לדעת לפני חקירת מצ"ח

מה חשוב לדעת לפני חקירת מצ"ח
קרדיט - Canva

ממש כמו באזרחות, גם בצבא אתם עלולים למצוא את עצמכם חשודים בביצוע עבירה שכבר לא מטופלת במסגרת היחידה אלא ע"י מערכת האכיפה והמשפט הצבאית כי היא כבר נחשבת לעבירה פלילית. אז, בדומה לאזרחות, השלב הראשון יהיה חקירת משטרה כשבצבא הגוף החוקר הוא מצ"ח. חשוב לא להתחיל את החקירה לפני שהתייעצתם עם עו"ד צבאי שהוא גם עו"ד פלילי. השילוב חשוב כי מדובר כנראה על עבירה הנחשבת לפלילית אך הטיפול בה יהיה לפי חוקי הצבא ששונים בנושאים רבים מהחוקים האזרחיים. לאחר שבדק את פרטי המקרה עורך הדין ינחה אתכם מה לומר, איך להתנהל במהלך החקירה והחשוב ביותר- מה לא לומר שיכול לשמש נגדכם בהמשך.

עבירות סמים בצבא- התייחסות מחמירה מאשר באזרחות

תקופת השירות הצבאי היא תקופה עמוסה ולחוצה הדורשת מן החייל לנהוג לפי כלליה של מסגרת נוקשה ולעמוד ביעדים. כך קורה שחיילים בחופשה מרשים לעצמם להתפרק ולשחרר לחץ. הדבר כמובן חיובי ונחוץ אפילו אך עד לרגע בו הם מבצעים עבירה. ישנן עבירות אשר נחשבות קלות יחסית באזרחות, במיוחד אצל אנשים ללא עבר פלילי, אך בצבא יתפסו כחמורות יותר כמו אחזקת סמים קלים לשימוש עצמי. החוק באזרחות מתייחס לכך באופן קל יחסית ומסתפק במקרים רבים בקנס בלבד. בצבא לעומת זאת מצופה מחייל, גם אם בחופשה, לא להתקרב לסמים כלל. לכן, אם נתפסתם גם בחופשה בעבירת סמים פנו אל עו"ד צבאי שילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך, החל מייעוץ לפני חקירה ועד ייצוג במשפט אם ישנו.

בחירה נכונה של עורך דין- שלב חשוב ליציאה ממצב מורכב

חשד לעבירה פלילית הוא מצב לא פשוט לאף אחד, במיוחד לאנשים ללא עבר פלילי אשר עולם זה הוא זר להם ואינם מכירים את החוקים בו ואיך מומלץ להתנהל. לכן, במיוחד לאנשים אלה חשוב לפנות לעורך דין שילווה אותם מהרגע הראשון, עוד לפני תחילת החקירה. חשוב לבחור עורך דין פלילי בעל ניסיון רב במשפט הפלילי בכלל ובסוג העבירה המיוחסת לכם בפרט. כדאי לבחור עורך דין באזור המגורים שלכם שיהיה לכם נוח לגשת אליו גם פיזית אם צריך. כך, אם אתם גרים באזור חיפה בחרו עורך דין פלילי בחיפה, אם אפשר כזה שיש עליו המלצות. מעבר לפן המקצועי חשוב  שיהיה גם חיבור אישי ושעורך הדין ייתן לכם תחושת ביטחון בתקופה לא פשוטה זו.

משרד עורכי דין MBM מתמחה בכל הקשור למשפט הפלילי ומייצג נאשמים וחשודים בסוגים שונים של עבירות. לכל לקוח ניתן טיפול מקצועי ויחס אישי. מוזמנים ליצור קשר.

עוד כתבות שיעניינו אותך
השקיעו בתשתיות תקשורת כמה שיותר מהירות בעסק
אתם רוצים לשנות את התשתית בעסק שלכם? ברור לכם שאתם...
מארז מפנק ויוקרתי לאישה - MiliGifts
אתם מכירים גברים שלא רוצים מידי פעם לפנק את בנות...
איך תעצבו את משרד החלומות שלכם?
תמיד רציתם להקים משרד הייטק ועכשיו, בשעה טובה, אתם עושים...
איך לייעל תהליכי בנייה בשיטות האדריכלות הירוקה?
תכנון מבנים עם השפעה שלילית מועטה על עולם הטבע הוא...
הפירור המרנין על קינוח האירוע שלכם
אירוע חגיגי ומרשים דורש תכנון קפדני עד לפרטים הקטנים ביותר....
ניהול נכסים- מה זה אומר בדיוק?
אם יש לכם נכס, בין אם פרטי ובין אם מסחרי,...
מה חשוב לדעת לפני טיפול דיקור סיני?
בשנים האחרונות טיפולי דיקור סיני הפכו נפוצים. גברים ונשים בכל...
מה חשוב לדעת לפני חקירת מצ"ח
ממש כמו באזרחות, גם בצבא אתם עלולים למצוא את עצמכם...
כל מה שצריך לדעת על מטף אש
בכל מקום ששוהים בו אנשים צריך להיות לפחות מטף אש...
ייעוץ לימודים- עשה זאת בעצמך
בעבר הרחוק היו אנשים לומדים מקצוע מאבא שלהם, ובמקרים חריגים...