Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה עושים כאשר נפגעים בתאונת דרכים?

מה עושים כאשר נפגעים בתאונת דרכים?
קרדיט - Canva

תאונת דרכים יכולה לגרום לנזקי גוף ונפש ברמות שונות וכל אחת מהן מתאימה להגשת תביעה לפיצויים וליותר מכך, במקרה הצורך. מלבד חברת הביטוח שמבטח ומשלמת לכם פיצויים מהצד הפוגע, יש גם ביטוח לאומי שמחייב תביעה בדרכים המקובלות. ייאמר מיד שלמרות עגמת הנפש והקושי הרב שנתקלים בו בזמן ההחלמה, רצוי מאוד להתחיל להניע תהליכים כבר אז ולא לוותר, משום שההשלכות של נזקי תאונת דרכים יכולות להימשך שנים רבות ולפעמים כל החיים. במקרים כאלה יש לדאוג לכך שתקבלו פיצויים על אובדן כושר עבודה ועל הנזקים הגופניים והנפשיים שמונעים מכם את השגרה שניהלתם בעבר. עורך דין לענייני תאונות דרכים שיקבל את המקרה שלכם יתחיל לבנות את התיק לפי המסמכים שהתקבלו מהמשטרה ומהצוות הרפואי, ולכן התיעוד במקרים כאלה חיוני כבר בהתחלה. החשיבות של הוכחת המקרה שלכם לכל אורך הדרך היא גדולה והוא ידריך אתכם מה לעשות וכיצד לאסוף מסמכים חיוניים לתביעה שלכם. משרד עו"ד אסף שפירא מייצג לקוחות רבים שנפגעו בתאונות דרכים כדי לדאוג למה שמגיע להם בזכות.

גם נזק קל מחייב פיצוי

רוב האנשים לא יודעים שכל תאונה שגורמת לנזק פיזי קל היא תאונה שיש לתבוע בה על נזק, משום שכל פציעה קלה עלולה להסתבך ולהחמיר עם הזמן. נכות עלולה להיגרם מכך שפציעה קלה יכולה לגרום לנזק איטי ועקבי במשך הזמן. קחו לדוגמה פגיעה מוכרת שנקראת צליפת שוט שבה לכאורה רק הראש נזרק קדימה ואחורה בחוזקה, אבל שאר הגוך אינו נפגע. פציעה קטנה כזאת יכולה לגרום לנכויות בהמשך כאשר היא אינה מטופלת נכון, ולכן אם לא מקשרים אותה מיד לתאונה שעברתם אתם עלולים להפסיק את הפיצויים שיגיעו לכם בהמשך על הסתבכות. זאת הסיבה שבגללה מתחילים מיד בתיעוד המקרה כדי שתוכלו לקשור זאת לפציעה ולא לוותר על מעקב רפואי צמוד ורישום של כל פעולה שאתם עושים או טיפול שאתם מקבלים כדי למנוע נכות והחמרה.

סבלנות והתמדה

במקרים של תאונות דרכים קשות הפציעה מחייבת החלמה ארוכה ולכן קורה לא פעם שהתוצאות של הפציעה ניכרות רק בעתיד. לכן, חשוב מאוד להתחיל לטפל במקרה שלכם עם עורך דין מנוסה שמכיר היטב את התחום ויודע מתי יש לטפל בכל פציעה כך שתוכלו לעקוב אחר ההחלמה שלכם ולהשתקם. כל שיקום הוא מבורך אבל כאשר יש מקרים שבהם הנזק האמיתי מתברר לאחר כמה שנים, גם את זה יש לקחת בחשבון בחישוב הפיצויים שמגיעים לכם. משרד עו"ד אסף שפירא ייצג אתכם במקרה שלכם עם כל הידע והניסיון שרכש במהלך השנים של ניהול תיקי נזיקין ותאונות.

עוד כתבות שיעניינו אותך
כל מה שרציתם לדעת על טעינת רכב חשמלי
הרבה מאוד אנשים שרוצים לרכוש רכב חדש מתלבטים האם כדאי...
אלופים חדשים הוכתרו במועדון הגולף קיסריה
בשבוע שעבר 144 גולפאים וגולפאיות מכל קשת הגילאים השתתפו באליפות...
חוויתם רשלנות רפואית? אל תתמודדו לבד
בעת פניה לטיפול רפואי, אנו מצפים כי הבעיה שלנו תיפתר...
יש מי שדואג לכם גם מטעם המדינה
בכל מקרה של פגיעה בעבודה או בדרכים יש גופים שונים...
איך להתאים את סוג הכלב לאורח החיים שלכם?
לכל אחד מאיתנו אורח חיים שונה, ומהסיבה הזאת יתאים לנו...
אך העלאת סיווג עוזר לכם להרוויח יותר?
כל אדם העובד כקבלן מחויב על פי חוק להחזיק ברישיון...
תיעוד מסע של תשעה חודשים- זיכרון קסום לכל החיים
היריון הוא תקופה מרגשת ומלאת עניין וכמובן ציפייה לקראת סופו...
בחרו נכון את מי שמטפל במשפחה שלכם
ענייני משפחה שמגיעים לבית המשפט דורשים הרבה יותר מידע מקצועי...
מהן ברכיאלגיה וסיאטיקה וההבדל ביניהם?
אי נוחות עצבית ברגל ובזרוע מכונה ברכיאלגיה וסיאטיקה, בהתאמה. כאב...
קבוצת KSP תשכור 5,300 מ"ר במרכז לוגיסטי בפארק העסקים קיסריה
קבוצת K.S.P מתרחבת ומגיעה לפארק העסקים החכם בקיסריה חתמה על עסקת...