Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ניתוח החלפת מפרק ירך – המדריך השלם לשיקום

ניתוח החלפת מפרק ירך – המדריך השלם לשיקום
קרדיט תמונה FREEPIK

כיום, אנחנו חיים בעולם בו מרבית האנשים עובדים בעבודות משרדיות ושוכחים להיות פעילים מעבר לשעות העבודה, דבר זה גורם לאנשים לפתח מה שנקרא "אורח חיים ישבני". למעשה, אנשים שוכחים, אך האדם בבסיסו הוא צייד ולקט ואינו נועד לשבת רוב שעות היום, דבר הבא לידי ביטוי בבעייתיות של אורח חיים הכולל ישיבה מרובה שכן, מוכח הקשר בינו לבין בעיות בריאותיות רבות. כחלק מבעיות אלו, נפוצות מאוד הבעיות בגפיים התחתונות שכן, ניתוחים להחלפה של מפרק הירך נחשבים לניתוחים מהנפוצים ברפואה. חשוב לציין כי ניתוחים אלו מצריכים שיקום מלא ובאותה נשימה, עליכם לזכור כי לא תמיד ידעו המטופלים לגשת אל תהליך השיקום על הצד הטוב ביותר. לכן, במטרה לוודא כי אתם אכן מבינים את הנושא לעומק, ריכזנו עבורכם טיפים מרכזיים בכל הנוגע לשיקום לאחר ניתוח להחלפת מפרק הירך. 

סיבות לחשיבות השיקום

כאמור, ניתוחי החלפת מפרק הירך נחשבים לבין הניתוחים הנפוצים ביותר בימים אלו. בדרך כלל, למחרת הניתוח המטופלים יעברו הדרכה של פיזיותרפיסט, אך חשוב לציין כי אין די בכך ועל מנת להשיג תוצאות איכותיות יש לערוך שיקום שלם. למעשה, שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך יסייע רבות למטופלים לזרז את תהליך ההחלמה ואף גם יסייע בהקלה על הכאבים הכרוכים בהחלמה, שיפור טווח התנועה, חיזוק השרירים המייצבים ועוד. נוסף על כך, חשוב לציין כי ייתכנו לאחר ניתוחים שכאלו בעיות בשיווי המשקל ואף סחרחורות, בעיות כאלו אשר אינן נפתרות בשיקום רגיל שנערך על ידי פיזיותרפיה. אך אל דאגה, גם לכך יש פיתרון והוא עריכת פיזיותרפיה וסטיבולרית כאמצעי הטיפול העיקרי. למעשה, מדובר בפיזיותרפיה ייחודית, אשר שמה לה למטרה לטפל בבעיות נפוצות אלו, זאת על ידי מטפלים אשר הוסמכו במיוחד לשם פעולה זו.

דגשים בעת בחירת פיזיותרפיסט

כפי שציינו קודם לכן, שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק הירך הינו תהליך מורכב, כזה המצריך טיפול מסור ואמין ולכן, מן הראוי שתדעו כיצד לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורכם שכן, כשזה נוגע לבריאות הגוף תרצו להעניק לגופכם לא פחות מהטוב ביותר. תחילה, חשוב לציין כי תרצו לעבוד עם פיזיותרפיסט מוסמך בלבד, משום שרק איש מקצוע שכזה ידע כיצד לתת לכם מענה על בעיותיכם ולהתאים את תכנית השיקום לקצב הייחודי שלכם, שלא לדבר על כך שרק איש מקצוע מוסמך ישמור על בריאותכם ולא חלילה יפגע בה. לצערינו, השוק מוצף בשרלטנים בדיוק כפי שהוא מוצף באנשי מקצוע איכותיים ולכן, חשוב שתדעו קודם כל לחפש הסמכה מקצועית שמוכרת על ידי משרד הבריאות, על מנת לסנן מראש את אלו שלא יועילו לכם. נוסף על כך, חשוב לשים דגש על אופן זמינותו של המטפל, האם הוא גמיש מבחינת תכנוני זמנים? דבר זה חשוב במיוחד על מנת להבטיח את רצף המשכיות הטיפול, מאחר וכל עיכוב בתהליך השיקום רק יקשה עליכם להשלים אותו. 

עוד כתבות שיעניינו אותך
שת"פ קהילתי: הקהילה האתיופית בחדרה מקבלת כלים ליצירת חוסן בתקופה מורכבת
ביוזמת האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות נרקם פרויקט ייחודי במהלכו...
הסוד להצלחת עסקי האפייה העילית
קונדיטוריות ומאפיות רבות בישראל מספקות לישראלים את מה שהם אוהבים...
דיני העבודה – סוגיות משפטיות
עורך דין עבודה מתמחה בתחום דיני העבודה, העוסק בסוגיות העולות...
אוסף המלצות המחייבים שיקול דעת
עורך דין לשון הרע המלצות כוללים אוסף המלצות המחייבים שיקול...
עקרונות עיצוב של מטבח כפרי
מטבח בסגנון כפרי, גם במרכז מטרופולין, יעניק לכם את התחושה...
לבשל בריא יותר בקלות רבה
לא צריך להיות שף ממטבח עילי כדי לבשל בריא יותר....
השיטה שעוזרת לכם להיראות בדיוק כמו פעם
אילו יכולתם לשפר את המראה שלכם שהשתנה לאחר תהליכים של...
שיפוצים ברמה גבוהה
כבר לא מעט זמן אתם חושבים על השיפוץ שעליכם לעשות...
עסקים מאורגנים עם הספר
ציוד משרדי לעסקים הוא קטגוריה משמעותית בפני עצמה בתוך עולם...
מדוע חשוב לבחור חברת הובלות בצורה הטובה ביותר?
כל אדם זקוק לשירותיה של חברת הובלות לפחות פעם אחת...