Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרויקט חלוקת המצרכים הגדולה של משפחתו של חלל סיירת גבעתי למען משפחות מעוטות יכולת

פרויקט חלוקת המצרכים הגדולה של משפחתו של חלל סיירת גבעתי למען משפחות מעוטות יכולת
צילום אלבום פרטי

סמ"ר אורי ג‘רבי ז״ל, שלחם בסיירת גבעתי ונפל בלחימה בעזה, הציל במותו פעוט בן חצי שנה וילדה בת שש וזאת לאחר שאונת הכבד שלו הושתלה בתינוק בן חצי שנה והכליה בילדה בת שש. לאחר המעשה המרגש והאצילי, משפחתו, ממשיכה בהנצחת מורשתו באמצעות בית חב״ד הרצליה שפנו למשפחתו להקדיש את פרויקט ״ארוחה חמה״ המעניק מדי יום ארוחות למאות משפחות מעוטות יכולת, לזכרו. המשפחה נענתה בחיוב ומעתה, חלוקת ארוחה חמה מדי יום וחלוקת סלי מזון בחגים, יוקדשו לזכרו. חב״ד הרצליה: יחד עם משפחת ג׳רבי, ננציח את גיבור ישראל, אורי ג׳רבי ז״ל, בדרכו- נתינה עצומה למען אוכלוסיות מוחלשות.

מאות המתנדבים מכל רחבי העיר הרצליה פקדו השבוע את מתחם בית חב"ד במרכז העיר, על מנת לארוז סלי מזון לתושבי העיר שידם אינה משגת, מדובר במשפחות מעוטות יכולת, ניצולי שואה, מחוסרי דיור ועוד. כמדי שנה, כך גם השבוע הגיעו המתנדבים: חיילים, תלמידים ומשפחות עם ילדים, כדי לארוז ולהכין סלי מזון מלאים בכל טוב עבור מאות משפחות המתגוררות בעיר. סלי המזון היו עמוסים בכל טוב לחג: מצות, יין, בשר, ירקות, דגים, שמן, מלח ושאר מוצרים הנדרשים לארוחת חג משפחתית. הפעילות נערכה לזכרו של גיבור ישראל, סמ"ר אורי ג'רבי הי"ד, תושב העיר שנהרג במלחמה.

נעמי ג׳רבי, אמו של אורי ז״ל: ״הרב של חב״ד הרצליה ניהל את טקס הלוויה הצבאית של אורי, ובמהלכה התרשם מאוד מדמותו של אורי דרך ההספדים המרגשים שסיפרו על אופיו המדהים. הרב סיפר לנו על פרויקט מדהים בשם ׳ארוחה חמה׳ של חב״ד הרצליה במסגרתו הם מחלקים מדי יום 350 מנות מזון למשפחות מעוטות יכולת, ניצולי שואה, מחוסרי דיור, אלמנות ועוד, וביקש לערוך את הפעילות לזכרו ולמען הנצחתו. ׳ארוחה חמה׳ זהו פרויקט מאוד מתאים להנצחתו ומידותיו של אורי ז״ל שתמיד הסתכל על מי שאין לו, ילד שהציל ילדים מחרמות, ילד של נתינה.

הרב תמיר קסטיאל, בית חב״ד הרצליה: ״אנו מלווים את משפחת ג'רבי מרגע היוודע הדבר על נפילתו של אורי ז“ל, ומהרגע הראשון הרגשנו צורך עצום להנציח את אורי בדרכו שלו. שמענו מהוריו על מידותיו הנפלאות, על דאגתו לאחר ולחלש, שמענו על הלב החם והפתוח שלו, ואמרנו אסור לתת לדבר הזה להיפסק. נעמי, אמו של אורי סיפרה לנו שכשהייתה הולכת איתו ברחוב, הוא היה עוצר ליד קבצנים שראה ונותן את דמי הכיס שהיו מיועדים עבורו. המילים האלה נחרטו בזכרוני, ומאותו רגע החלטנו להקדיש את פרויקט ׳ארוחה חמה׳ ואת חלוקת המצרכים למשפחות מעוטות יכולת לחג הפסח, לזכרו.
אנחנו בחב״ד הרצליה, רואים את עצמנו כמי שנותנים למשפחה ולחבריו של אורי הזדמנות להנציח את אורי ז״ל בדרכו שלו, באמצעות נתינה עצומה זו, ובזכות גדולה של להאכיל אנשים רעבים, קשישים, ילדים, יתומים ואלמנות. נשמח לראות את כל חבריו של אורי הי״ד שותפים למיזם להנצחתו, מתנדבים ותומכים."

צילום אלבום פרטי
עוד כתבות שיעניינו אותך
מצדיעים לכם: המשט הלאומי של יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל עושה כבוד ללוחמי הים
משט יום העצמאות הלאומי יוצא לדרך בסימן הצדעה ללוחמי חיל...
היזמים מכיתה ז' חולמים על חולצה מיוחדת לספורטאים שתסייע להתמודד עם הזעה - ילדי חטיבות הביניים למדו עם מנטורים מ- AWS ואמית והפכו ליזמים
תלמידי כיתה ז 2 בחטיבת אלתרמן בהרצליה, אורי טישלר, אורי...
באביב הטבע מתעורר לחיים, העצים מלבלבים והינשופים – פורחים!
בני משפחת הינשופיים, כמו ינשוף העצים, ינשוף השדות, הלילית והשעיר,...
ההצלחה הבינלאומית הגדולה של להקת המחול קמע חוזרת לבמה כרמינה בורנה
כוריאוגרפיה: תמיר גינץ | מוזיקה: קרל אורף לקראת סיבוב הופעות...
מארזי שוקולד ליום הולדת
מארזי שוקולד ליום הולדת
מתן מתנה לילדכם בתור מארז שוקולד מעודן וייחודי של שוקולטרי...
פרויקט חלוקת המצרכים הגדולה של משפחתו של חלל סיירת גבעתי למען משפחות מעוטות יכולת
סמ"ר אורי ג‘רבי ז״ל, שלחם בסיירת גבעתי ונפל בלחימה בעזה,...
בשורה אופטימית לתושבי השרון: בדיקת דם פשוטה תאפשר אבחון מוקדם של אלצהיימר
הבדיקה כבר זמינה בישראל וניתן לבצעה במעבדת AML בהרצליה "אבחון מבוסס...
חוגגים את סדר פסח בלולה מרטין
מסעדת לולה מרטין מקדש לדגים ומאכלי ים בהרצליה מציעה ארוחת...
בתערוכת התיירות הבינלאומית: הרצליה יוצאת בקמפיין חדש וקוראת לנו לבוא לגלות את האוצר שלה
תערוכת התיירות הבינלאומית IMTM 2024, שנפתחה הבוקר בתל אביב, מציינת...
סוגיות מורכבות במשפט הפלילי
עו"ד מעצרים מתמחה בייצוג והגנה על אנשים שנעצרו על ידי...